Svájc területének három-ötödét az Alpok vonulatai borítják, ami döntően meghatározza az ország klímáját. A nyarak enyhék, a telek hidegek. Télen a hegyekben sok a hó, mely minden évben síelésre buzdítja az ott lakókat és a turistákat.
Vallás területén a római katolikusok és a protestánsok száma megegyezik, de azok száma, akik valóban gyakorolják vallásukat ennél jóval alacsonyabb. A hagyományok és tradíciók kantonról kantonra, családról családra különbözőek, de a nagy ünnepeket, mint a Karácsony, Húsvét vagy a születésnap hasonlóan ünneplik, mint Magyarországon. Különleges például a farsangi karnevál, aminek minden nagyobb városban komoly hagyománya van.
A svájci családok általában nem túl sok tagból állnak. A családtagok a hétköznapokat egymástól függetlenül szervezik, ugyanakkor a napi egyszeri közös étkezés sok családban szokás még most is, ez az étkezés általában a vacsora. A közös étkezések nagyon fontosak, és általában ezek egy meghatározott időponthoz vannak kötve, amikor mindenkinek otthon kell lennie, de hát a svájciak és a pontosság... ez tényleg igaz. Az étkezésnél fontos megemlíteni, hogy a svájciak általában odafigyelnek arra, hogy egészségesen táplálkozzanak. Kevés hús, sok zöldség, gyümölcs kerül az asztalra. A konyhára általában jellemző, hogy a francia, az olasz és a tipikus svájci ételek jól megférnek egymás mellett az asztalon.
Többfajta gimnázium létezik, eltérő irányzattal: nyelvi, természettudományos stb. A svájciak talán kissé zárkózott embereknek tűnhetnek, így az iskolai közösségbe való beilleszkedésnél is föl kell készülni arra, hogy el kell telnie egy kis időnek, amíg valakit a bizalmukba fogadnak, de akkor mindenki nagyon segítőkész és támogató.