Anglia a Brit-sziget legismertebb területe, az Egyesült Királyság legnagyobb és legnépesebb országrésze, egyben az Európai Unió és a NATO tagja. Nevét egy germán népcsoportról, az angolokról kapta, akik az 5. és 6. században telepedtek le ezen a területen. Legnagyobb városa London, mely egyben az Egyesült Királyság fővárosa is. Anglia a világ egyik legbefolyásosabb kulturális központja. Innen ered az angol nyelv, az anglikán egyház és az angol jogrendszer egyaránt. Fővárosa London volt a Brit Birodalom központja, maga az ország pedig az ipari forradalom bölcsője. Az Angol Királyság 1707. május 1-jéig különálló államot alkotott, ekkor azonban politikai unióra lépett a Skót Királysággal, megalakítva Nagy-Britanniát (a Walesi Hercegség már ezt megelőzően is Angliához tartozott). A brit szó eredete a kelta pretani volt, mely szigetlakókat jelent.
Az angolok nem tartoznak a "stresszes nemzetek" közé. Bármi is van a válaszuk egyszerű és megnyugtató: It's OK! Barátságosak és kedvesek. A családok élete, mozgalmas. A gyerekek kora délután szabadulnak az iskolából, míg a szülők álltalában késő délutánig dolgoznak. A családi életre a kiegyensúlyozottság jellemző, mindig találnak időt arra, hogy együtt legyenek, és inkább aktívan szeretnek pihenni. Az étkezés talán egyhangúnak tűnhet meleg étel zárja a napot.
Néhány érdekesség a mindennapi angol életből:
-Az autók az út másik oldalán közlekednek.
-Az autókban a kormány a másik oldalon van.
-A villanykapcsoló lefelé van felkapcsolva de divat a zsinóros kapcsoló.
-Az ajtón a zárban a kulcsot rázárva kell kinyitni és csak ritkán van kilincs az ajtókon, a kulccsal nyílik.
-Nem divat a kézfogás.
-Túlnyomó részt a hideg vizes csap és a meleg vizes külön van ( nehéz langyos vizet folyatni ).
-Szaloncukor nem ismert a karácsonyfán.
-A függönyt az angolok nem használják, ha valahol függönyt látsz akkor valószínű, hogy abban a házban nem angolok laknak.
-A rövidnadrág-papucs viseléséhez sosem lehet elég hideg
-Ha a nap süt, az azt jelenti nyár van :)
-A gumicsizma nem divat kérdése
-Nincsen az ismeretségnek olyan kezdetleges szintje, melyen ne lehetne az időjárásról minimum 10 percet értekezni
Az egyik legszembetűnőbb különbség az, hogy a középiskolás rendszerben az egyenruha használata kötelező. Azonban, ez koránt sem jelenti azt, amire először gondolnánk: az iskolai egyenruhák egy reform kapcsán kimondottan divatossá váltak az elmúlt években. Angliában is a gyakorlatias oktatást részesíti előnyben a rendszer, ami folyamatos problémamegoldásra, döntéshozásra és saját gondolkodásra sarkallja a diákokat. Természetesen Angliában is vannak magán és állami iskolák egyaránt.