A Kaukázus égbeszökő főgerincétől a Kaszpi-tenger kiépítetlen, homokos partjaiig 7 különböző éghajlat található a hazánkéval nagyjából megegyező területen. A szubtrópusi erdőktől – a sivatagos hegyekig, a teaültetvényektől a jégmezőkig – Azerbajdzsán meglepően változatos tájakkal és turisztikai kincsekkel rendelkezik. Fővárosa az 1900-as évek elején „amerikai tempóban” növekedő olajközpont – napjainkban ismét a világ egyik leggyorsabban fejlődő metropolisza. A középkori karavánszerájok és ultramodern felhőkarcolók harmóniában férnek meg egymás mellett.
A család az azeri társadalom alapja és motorja. Mind a mai napig a nagy családok vannak többségben az országban, amik több száz családtagot számlálnak. A nagycsaládi összejövetelek fantasztikus hangulatban telnek. Ezzel szemben állnak a modern kiscsaládok, ahol a rokonság száma meg sem közelíti a az előbb említ
ett számot. Nagyon fontos az összetartás, egymás segítése, illetve a szabályok és a személyes tér tiszteletben tartása. A fontosabb szabályok közé tartoznak a következők:
Az oktatási rendszer hasonló a miénkhez, csak kisebb különbségeket lehet felfedezni. Az általános iskolai képzés 9 évig tart. A középiskolai képzés elvégzéshez két út vezet a diákoknak: vagy általános tudást adó gimnáziumba jelentkeznek, vagy specializációra és gyakorlatra koncentráló technikumba. Természetesen Azerbajdzsánban is vannak állami- és magániskolák. Az oktatási módszerek értelem szerint különböznek a két különböző típusú gimnáziumban, azonban a tananyag megegyezik.